aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa Her Ödev Yapılır Araştırma Sitesi
herodevyapılır logosu

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aranacak Bölüm: Ara Metni:
Ödev YükleÜye OlGiriş

Akdeniz Bölgesi Ovaları
Akdeniz Bölgesi Ovaları
952

Akdeniz Bölgesi Ovaları


Bölgenin önemli ovaları Antalya ve Çukurova'dır. İklim ve sulama imkanları elverişli olduğundan, bu ovalar, Türkiye'nin önemli tarım alanlarıdır. Turfanda sebze ve meyvecilik gelişmiştir.
Akdeniz Bölgesi'ndeki ovalar çöküntü alanlarında alüvyonların yığılması ile oluşmuş birikim alanlarıdır. Bu birikim alanlarından en önemlileri Çukurova delta ovası ile Hatay çukurluğundaki Amik ovasıdır.
Akdeniz Bölgesi'nin batısında....................


Bu Konuya Yapılan Yorumlar

Yorum Ekle


Anahtar Kelimeler
akdeniz bölgesi ovaları akdeniz bölgesi ovaları ve platoları akdeniz bölgesi ovaları isimleri akdeniz bölgesi ovaları haritası akdeniz bölgesi ovaları nelerdir akdeniz bölgesi ovaları ve dağları akdeniz bölgesi dağları ovaları akdeniz bölgesi dağları ovaları akarsuları akdeniz bölgesi delta ovaları akdeniz bölgesi dağları ovaları gölleri akdeniz bölgesinin ovaları isimleri akdeniz bölgesinin ovaları nelerdir akdeniz bölgesinin ovaları ve akarsuları akdeniz bölgesinin ovaları hakkında bilgi akdeniz bölgesinin ovaları ve dağları akdeniz bölgesinin ovaları akdeniz bölgesinin ovaları dağları akdeniz bölgesinin ovaları haritası akdeniz bölgesinin ovaları gölleri akdeniz bölgesinin önemli ovaları